Hrajeme si na školu

V  březnu do naší školy zavítali předškoláčci. Během tří návštěv se děti seznámily s pedagogy 1. stupně a také s prostorami školy – s první třídou, knihovnou, družinou, jídelnou a samozřejmě také tělocvičnou. Děti si vyzkoušely, jak to ve škole chodí. S nadšením plnily nejrůznější aktivity na procvičení smyslového vnímání, časové a prostorové orientace. Při cvičení, tvoření a kreslení si trénovaly hrubou a jemnou motoriku. U pohádek si procvičily řeč, při hrách trénovaly paměť, u interaktivní tabule pozornost, poznávaly písmena, počítaly, zpívaly a hrály na hudební nástroje. Na závěr předškoláky čekala cesta za pokladem. Všechny děti byly velmi šikovné, zdoláním opičí dráhy prokázaly svoji obratnost, a tak si odnesly dáreček, který jim poslouží k procvičení předškolních dovedností.

V průběhu lekcí měli svůj program také rodiče předškoláků, speciální pedagožka Mgr. Kateřina Maďarová jim přednášela o zdravém rozvoji dětí předškolního věku.

Březen byl ve jménu seznamování a hraní, těšíme se na naše budoucí prvňáčky u zápisu do 1. třídy, který se bude konat 11. dubna 2018.

Mgr. Alena Hurychová