Filmové představení

Aby čekání na Vánoce lépe ubíhalo, vyrazili naši žáci do kina na filmové představení. Třídy 1. – 6. shlédly animovaný rodinný příběh Willy a kouzelná planeta a třídy 7. – 9. životopisný hudební film Rocketman.

Willyho kouzelná planeta

Malý Willy cestoval s rodiči vesmírem. Po nehodě vesmírné lodi se bez rodičů dostal v záchranném modulu na neznámou, divokou planetu. Naštěstí na ní nebyl sám - k přežití mu pomáhal robot Buck a zvířecí kamarád Flash. Planeta byla plná úžasných i nebezpečných zvířat, které Willy fotil pro rodiče. Bohužel se robot Back časem vybil a už Willyho nemohl ochraňovat, proto se Willy rozhodl najít baterii, kterou ztratil při útěku před tvory, kteří vypadali jako kameny. Nakonec Back dostal potřebnou baterii a mohl zas vysílat signál sondám, které je našly a dostaly zpět k rodině.

Film se nám velice líbil a doufáme, že brzy zase kino ve Valašském Meziříčí se školou navštívíme.

Nikol Foltová- 6. třída

Rocketman

Hlavní herci: Taron Egerton, Janie Bell, Richard Medden

Tento film popisuje život Eltona Johna, anglického zpěváka, hudebního skladatele a klavíristy, od jeho pěti let až po 90. léta minulého století.

Jeho původní jméno bylo Reginald a byl to malý brýlatý oplácený kluk, který špatně vycházel s rodiči a rozuměl si pouze s klavírem. Stal se slavným tak nečekaně a rychle, že to nezvládl a propadl závislosti na drogách i alkoholu.

Některým z nás se film líbil a některým ne. Téměř všechny zaujala výborně znějící muzika a byly tam také moc hezké rekvizity i kostýmy. (Elton nosil velmi odvážné a módní obleky). Film nás poučil, že se nemají brát drogy, protože kvůli závislosti přišel o většinu svých přátel i o životního partnera. Pro některé byl až příliš dlouhý (121 min.).

Barbora Nováková, Klea Kunetková – 7. třída