Exkurze za zvířátky

V pondělí 7. června jsme se žáky třetí, čtvrté a páté třídy navštívili v rámci projektových dnů mimo školu ZOO Lešná.

Hned po  příjezdu se nás ujali lektoři této krásné ZOO, kteří si pro nás připravili velmi zajímavý výklad o některých živočišných druzích. Děti se tak dozvěděly spoustu důležitých a nevšedních informací  z jejich života. Výukový program byl také zaměřen na společenský život zvířat a zmíněny byly i stravovací návyky. Děti tento způsob výuky velmi zaujal a zahrnuly lektory množstvím otázek.

Poté jsme si procházeli jednotlivé expozice, kde se děti snažily plnit úkoly z pracovních listů. Bohužel nám zůstal uzavřen pavilon slonů, kde se v neděli trio slonic rozrostlo o malého samečka od slonice Kali.

I tak si žáčci exkurzi  moc užili, nakoupili si suvenýry a spokojené se vraceli domů. Také počasí nám tentokrát přálo a přispělo k hladkému průběhu celého výletu.