Exkurze do Prahy pro žáky 6. - 9. ročníku

Ve středu 8. září bylo na vlakovém nádraží ve Valašském Meziříčí pořádně rušno již od brzkého rána. V 5.10 totiž vyrážel Valašský expres s mimořádným nákladem – vezl bezmála 90 žáků ze 2. stupně naší školy (a jejich pedagogický doprovod).

Většina z nás byla tak brzo ráno vzhůru vůbec poprvé v životě. I samotní učitelé byli překvapeni, že skoro nikdo nezaspal. (Dokonce ani ti, kteří mají problém dorazit včas na 8:00 do školy.)

S dychtivým očekáváním jsme okolo 9:30 vkročili do víru velkoměsta. Program jsme měli nabitý, nebylo času nazbyt – pěšky projít přes Václavské náměstí, Staroměstské náměstí, Prašnou bránu, Obecní dům, přejít Karlův most a být v pravé poledne na Pražském hradě. Tam nás sice nečekal pan prezident (jak si někteří mysleli), ale tři milé průvodkyně, které nám během dvouhodinové prohlídky ukázaly nádvoří Pražského hradu, Katedrálu sv. Víta, Václava a Vojtěcha, Zlatou uličku, Baziliku sv. Jiří i Vladislavský sál.

Cestou zpět na hlavní nádraží jsme se ještě zastavili u Staroměstského orloje a nemohla chybět ani návštěva oblíbeného řetězce s rychlým občerstvením.

Výlet jsme si moc užili a určitě se budeme těšit na další návštěvu našeho hlavního města Prahy.

Barbora Nováková a Natálie Klimentová – 9. třída