Exkurze do Ovocentra

Ve čtvrtek 22. 3. navštívili žáci 2. a 3. třídy OVOCENTRUM ve Valašském Meziříčí. Kouzelné průvodkyně Pastelky děti provedly jednotlivými sklady a ukázaly jim nejrůznější druhy známého i méně známého ovoce a zeleniny, které jsou produkovány nejen v České republice, ale jsou dováženy i z tropických zemí.

Děti „na vlastní kůži“ zjistily, při jaké teplotě jsou různé druhy skladovány, aby pro náš stůl byly co nejčerstvější, a připomněly si, že v jídelníčku má ovoce i zelenina pro naše zdraví nezastupitelné místo.
Na závěr děti čekala výborná ovocno – mléčná svačinka a také specialita programu – simulátor dojení mléka, který si s velkým nadšením vyzkoušely!
Exkurze se dětem moc líbila, do školy se vracely s porcí zdraví, poznáním a spokojenými bříšky.

Mgr. Alena Hurychová