Dospívání

V úterý 24. září se v 5. třídě konala přednáška týkající se dospívání a změn s ním spojených, kterou si pro žáky připravila Mgr. Kamila Rýparová. Seznámila žáky se základními fyziologickými i psychickými změnami v období, kdy se z dívky stává žena a z chlapce muž.

Přednáška probíhala nejdříve společně a poté se chlapci a děvčata na chvíli rozdělili, aby se  podrobněji dozvěděli o změnách v období dospívání, které se týkají přímo jich. Nakonec se děti opět sešly, aby se dozvěděly základní informace také o změnách, které nastávají  u druhého pohlaví.

Přednáška byla doplněna videoprezentací, modely i obrazovým materiálem.
Žáci naslouchali a se zájmem pokládali přednášejícím doplňující otázky.

Téma bylo přizpůsobeno věku žáků, a proto se o všem, co je čeká, dozvěděli srozumitelnou a přitom poučnou formou.

Žáci již tuší, že je čekají vzrušující zážitky v další živorní etapě - pubertě. První lásky jim zkomplikují život a možná i zlomí srdce, ale rozhodně se také mají na co těšit.

Mgr. Jana Farbáková