Divadelní představení Saturnin z pohledu žáků

Dne 31. 10. 2019 se žáci, pedagogové i rodiče zúčastnili divadelního představení Saturnin ve Zlíně. Jelo se zcela zaplněným autobusem s panem Zdeňkem Svobodou.

Saturnin je svérázný sluha svého mladého pána Jiřího, kterého začne prakticky ovládat a vyprávět o něm všelijaké dobrodružné historky, i když je jeho pán spíše introvertní osobnost. Saturnin svému pánovi připravuje různá překvapení – například ho přestěhuje na hausbót, kam se chvíli nato nezvaně přistěhuje i teta Kateřina se svým údajně nemocným synem Miloušem.

Když se Jiří dozví, že bude u dědečka slečna Barbora, sbalí si věci a odjede se Saturninem na venkov za nimi. Přijíždí i teta Kateřina s Miloušem, který se pokouší o slečnu Barboru. To se samozřejmě nelíbí panu Jiřímu, a tak pověří Saturnina, ať s tím něco udělá, což Saturnin s radostí provádí. Jiří se těší na chvíle se slečnou Barborou, ale Saturnin se sblíží s dědečkem a naučí ho džiu-džitsu, při němž dědeček zlomí Jiřímu nohu. Pro Jiřího naštěstí přijede do nemocnice právě slečna Barbora.

Příběh končí tím, že všichni odjíždějí domů a vracejí se do života, na který byli zvyklí. Jiří pozve slečnu Barboru na schůzku a z dopisu od Saturnina se dozvídá, že Saturnin zůstává ve službách dědečka.

Divadelní představení Saturnin je komediálním, odlehčujícím a obohacujícím doplňkem večera. Jsme rádi, že jsme si ho nenechali ujít.

Karolína Orlitová a Martin Langer – 9. třída