Deváťáci na Úřadu práce

Dne 20. 9. 2019 jsme navštívili Úřad práce ve Valašském Meziříčí, abychom s jeho zaměstnanci besedovali o svém budoucím povolání.

Besedu jsme začali úkolem. Měli jsme nakreslit panáčka z jednoho kruhu a osmi trojúhelníků. Každý z našich obrázků byl jiný, stejně jako jsme jiní my. S Bc. Renatou Dorňákovou jsme se poté bavili o povoláních obecně a přemýšleli, co výkon některých povolání obnáší. Poté jsme dostali ve dvojicích kartičky s názvy povolání a pomocí vhodně kladených otázek jsme museli uhádnout, jaké povolání měl na kartičce napsáno náš spolužák.

Dále jsme pracovali s kartami, na kterých byla představena některá povolání, a mohli jsme se
podívat, kolik se v daném povolání vydělá, jaká je po něm poptávka a jak je to se zájmem o tuto profesi u nás v kraji. Nakonec jsme v rámci průzkumu zájmu žáků o školy a obory dostali lísteček, který jsme přilepili k oboru, o který máme v současné době zájem my.

Dostali jsme také letáky se zajímavými kontakty a webovými stránkami, testy a dalšími informacemi. Besedu doplnila zábavná videa. Všem žákům naší třídy beseda určitě pomohla při našem nelehkém rozhodování.

Vlastimil Koňařík