Dětská policie

Ve čtvrtek 21. 4. se žáci 4. třídy naší školy zúčastnili další akce Dětská police, která znovu proběhla pod  taktovkou místní komise BESIP v součinnosti s městskou a státní policií.

Dětští a dospělí policisté zastavovali řidiče jako vždy na stanovišti u Točny v Poličné. Společně pak kontrolovali doklady potřebné k řízení vozidla, technickou způsobilost automobilu a děti se také podívaly na to, jak probíhá orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu v krvi. I letos měli naši žáci pro řidiče připravené smajlíky a šklebíky, které předávaly podle toho, zda bylo vše v pořádku, či nikoliv.

Na památku si děti odnesly trička nebo kšiltovky s nápisem Dětská policie a také reflexní prvky na  batůžek či oděv ve tvaru zvířátek.

Vojtěch Bača