Dění v mateřské škole

Na začátek prosince se těší všichni naši nejmenší, protože vědí, že mezi ně přijde Mikuláš s čerty a andílky. I letos tomu nebylo jinak. V úterý 5. prosince se objevil za našimi dveřmi nejprve jen anděl (z jídelny) a rozdával čokoládové adventní kalendáře. O něco později zarachotily řetězy a to už bylo znamení, že se blíží Mikuláš se svou družinou, tedy i s čerty. Ti letos sice zůstali stát jen u dveří, ale i tak se jich zlobivci báli. Za předvedení čertího tanečku a přednesení básničky o čertíkovi dostaly děti další dobroty.

Aby nám čas čekání na Vánoce lépe utíkal, zpříjemnili jsme si jej návštěvou Dětského hracího centra v Rožnově pod Radhoštěm 8. a 13. prosince. Děti si během dvou hodin užily pobytu a her v solné jeskyni a pak zdolávání různých pohybových nástrah a překážek. Mezi nejoblíbenější patřily skluzavky a trampolíny.

Ludmila Chriašteľová