Den Země

Ve čtvrtek 25. dubna se naše škola připojila k oslavám Dne Země. Středisko volného času Domeček ve spolupráci se Zdravým městem a dalšími organizacemi připravilo v parku zámku Kinských ve Valašském Meziříčí již 30. ročník této akce. Pro děti byly připraveny hry, soutěže a zábavné aktivity, které letos spojovalo téma „Voda jako samozřejmost?“. Děti na stanovištích plnily úkoly, dozvěděly se spoustu nových informací o zdravém fungování naší planety a také o možnostech, jak samy mohou Zemi pomáhat.

Nádherné slunečné počasí zajistilo pro svátek Země výbornou náladu, děti se do školy vrátily plné zážitků a nových zkušeností.

Následující den 26. dubna  žáci naší školy oslavili letošní Den Země tím,  že se vydali se svými učiteli na předem určenou trasu, kde sbírali různé odpadky. Práce jim vůbec nevadila, ba naopak vše jim vynahradil hezký pocit z toho, že aspoň trochu přispěli ke zlepšení životního prostředí.

Mgr. Alena Hurychová