Den Země – 2018

Ve čtvrtek 19. dubna 2018 jsme se vypravili na akci Den Země, kterou každoročně pořádá středisko volného času Domeček. V parku Kinských bylo mnoho žáků i z jiných škol, dokonce až z Kladerub či Hranic na Moravě.
U vstupu jsme se rozdělili do skupin a začali jsme plnit jednotlivé úkoly, za které jsme dostávali razítka. Úkoly byly opravdu pestré – poznávali jsme rozkvetlé větvičky stromů, foukačkou jsme stříleli šipky do terče, vyzkoušeli jsme si svou obratnost na gumovém laně a navštívili jsme i stanoviště Červeného kříže, kde nám spolužák Radim dával otázky ze zásad první pomoci. Také jsme zkoušeli na figuríně masáž srdce.
Ve 12 hodin proběhlo na tribuně slosování karet s úkoly, výherci získali zajímavé ceny, bloky a nafukovací míče.
Akce se nám velmi líbila, počasí nám přálo a cestou do školy jsme se zastavili ve stánku na zmrzlinu.

Nikol Foltová, Matěj Konvičný  – 4. třída