Den mimořádných událostí

Každoročního Dne mimořádných událostí, který se letos konal 30. 4. 2018, se zúčastnili všichni žáci naší školy.
A v čem byl tento projektový den přínosný?
Vyslechli jsme poutavou přednášku Ing. A. Hubové z HZS ve Valašském Meziříčí. Dozvěděli jsme se řadu informací, které nám v případě nějaké mimořádné události mohou zachránit život nebo majetek. Dále jsme si na školním hřišti prohlédli vybavení hasičského vozu. Poté jsme se zúčastnili přednášky P. Kachtíka z Městské policie ve Valašském Meziříčí, který nás poučil nejen o nebezpečí návykových látek, ale hovořil také o problémech a nehodách, se kterými se městská policie běžně setkává. Nechyběla ani zajímavá beseda o zdravovědě, kterou si pro nás připravila paní Janoušková. Mohli jsme si vyzkoušet první pomoc například při zlomeninách, krvácení nebo zástavě srdce.
V závěru projektového dne jsme plnili úkoly, jejichž cílem bylo prověřit si získané znalosti z pondělního dopoledne.

Marcela Halaštová – 9. třída