Kategorie: Informace mateřské školy, Aktuality a informace

Den čertíků v MŠ

V pátek 4.12. jsme v mateřské škole přivítali  malé čertíky, Mikuláše i andílky. Děti totiž měly možnost přijít v tento den do školky v masce čerta, Mikuláše či anděla.

Vždy po příchodu do třídy se děti představily a zapózovaly, aby si je mohly ostatní děti prohlédnout. Celé dopoledne si pak děti v masce hrály, stavěly peklíčko, vybarvovaly čerty, tvořily andílky, tancovaly a u Ježečků se dokonce i soutěžilo a peklo.

Ve třídách však byla napjatá atmosféra. Všichni netrpělivě čekali, jestli mezi nás přijde jako loni Mikuláš s čerty a anděly.

Dlouho se nic nedělo. Až najednou bouchání na dveře. Všichni utichli. Pomalu se otevřely dveře a do třídy vstoupila ….. Čertice. Omlouvala  Mikuláše, že nečekaně onemocněl, a že tedy musela přijít sama. A prý, když jí děti něco přednesou, dá jim to, co jim Mikuláš poslal.

Samozřejmě hned děti ochotně předvedly, co se naučily, aby od čertice dostaly slíbené překvapení - čokoládový adventní kalendář. Po ochodu pekelné návštěvy zavládla ve třídách spokojená nálada.