Chrám i tvrz

V pátek 12. 4. a v sobotu 13. 4. 2019 se ve vsetínském Domě kultury konal již 26. ročník soutěže Chrám i tvrz. Soutěží v ní tradičně pěvecké sbory a recitátoři s texty českých autorů.
Recitátoři naší školy se pravidelně účastní Krásenského zvonečku a soutěže pořádané středisky volného času na úrovni okrskové, v případě úspěchu soutěže okresní, v některých letech dokonce i oblastní (krajské).  Se soutěží Chrám i tvrz jsme doposud žádnou zkušenost neměli, a tak jsme se rozhodli, že letos dáme našim talentovaným dětem další možnost ukázat, co se naučily, získat nové zkušenosti a chuť do další práce.
Osm našich vybraných recitátorů (7 dívek a 1 chlapec) se ani v této soutěži neztratilo a v pátek jsme jako nováčci soutěže jeli domů nadmíru spokojeni. Sára Šotková a Aneta Klanicová získaly ve třetí kategorii (žáci 7. – 9. tříd) čestné uznání poroty.  Barbora Nováková v kategorii žáků 4. – 6. třídy vybojovala třetí místo a stejně úspěšný byl i Václav Stavinoha v kategorii žáků 1. – 3. třídy.
Rodičům patří poděkování za spolupráci a všem účinkujícím velká pochvala za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Božena Fajtová