Charitativní akce

Ve středu 13. prosince 2017 se v naší škole konala Vánoční akademie a poté jarmark.

Část tržby každá třída věnovala na nějakou předem dohodnutou charitativní akci.

Pátá třída se rozhodla jako každý rok pro koupi panenky z fondu UNICEF.

Dětský fond OSN – UNICEF je největší světovou organizací, která se zabývá zlepšováním životních podmínek dětí na celém světě. Český výbor UNICEF již několik let organizuje projekt „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“. Cílem tohoto projektu je získat finanční prostředky pro očkovací programy UNICEFU, díky kterým se každoročně podaří zachránit téměř 3 milióny dětí z rozvojových zemí, a to za použití symbolu, který znají všechny děti na světě – panenky.

Proto jsme se my, žáci 5. třídy, vypravili ve středu 20. 12. do Krásenské radnice ve Valašském Meziříčí, kde jsme si v oddělení čítárny městské knihovny chtěli vybrat ne jednu, ale hned dvě panenky, abychom takto mohli podpořit dobrou věc a pomoci některým dětem.

Do školy jsme si odnesli dvě panenky, pro nás ty nejhezčí, a hlavně skvělý pocit z toho, že jsme mohli být prospěšní. Z naší školy si panenku přišly koupit i děti z 2. třídy.

Také na konto nadace Dobrý anděl bylo odesláno 5 000 Kč. Za to patří poděkování nejen rodičům, ale především žákům naší školy, kteří k této částce přispěli penězi získanými prodejem svých výrobků na vánočním jarmarku.

Žáci – 5. třídy