Čerstvé zprávy z mateřské školy

Personální změny v mateřské škole

Ve druhém pololetí se s námi rozloučily dvě paní učitelky a odešly nám do zaslouženého důchodu. Chtěli bychom se s nimi touto cestou ještě jednou rozloučit a poděkovat jim za letitou podporu naší školky i obce. Paní učitelku Jitku Maliňákovou vystřídala ve třídě předškolních dětí nová paní učitelka Michaela Ondryášová, kterou jste mohli potkat na oslavě MDŽ. Paní učitelka nám předvedla s dětmi krásné vystoupení pro ženy a těšíme se na její další vystoupení a programy s našimi předškoláky.

Ale především bychom chtěli poděkovat paní učitelce Ludmile Chriaštelové, která se nejen vzorně věnovala dětem ze třídy Krtečků, ale především byla pověřena řízením celé MŠ. Její oddanost, láska a trpělivost, které každý den věnovala dětem, jsou neocenitelné a zanechaly v srdcích mnohých nezapomenutelnou stopu. Nové paní učitelce, která nastoupila do třídy Krtečků, Pavlíně Putové, přejeme také mnoho spokojených let mezi našimi nejmenšími. Oběma našim novým kolegyním přejeme spoustu krásných zážitků a ať je práce baví.

Karneval v mateřské škole

Období masopustu nás nalákalo a udělali jsme si s dětmi krásný karnevalový den, plný her, kostýmů a legrace.

Canisterapie

Do naší školičky přišel speciální pejsek, který si s dětmi pohrál a naučil je spoustu důležitých věcí. Umět přistupovat ke zvířeti, respektovat ho, ale i nebát se být obezřetný. Paní Hašová měla připraveno pro děti spoustu kvalitních aktivit  zaměřených na prožitek, emoce, zrakové a sluchové vnímání.

Výlet do choryňského zámku

15. března se vydala celá mateřská škola na výlet do zámku v Choryni. Cílem naší výpravy bylo nejen poznat naše blízké okolí, ale také procházka po zámecké zahradě s pozorováním jarních květinek, kuřátek a hospodářských zvířat. I v dalších měsících plánujeme výlety do okolí naší Poličné. Vydáme se do Branek na koníčky, do Rožnova i Valašského Meziříčí. Krásné počasí nás láká čím dál víc do přírody, proto nás budete častěji potkávat na našich toulkách Poličnou.

Vystoupení na MDŽ

I v letošním roce se podařilo připravit vystoupení a potěšit naše poličenské ženy. S dětmi jsme si připravily srdcervoucí, ale také veselé vystoupení zaměřené na oslavu ženskosti a krásy. Doufám, že se nám podařilo vyloudit úsměv na tváři, nebo i slzičku smíchu či dojetí.

Zuzana Surovčáková