Bezpečné chování

Dne 15. 11. 2017 přijel do naší školy přednášet poručík Policie ČR – pan V. Malcharczik na téma kyberšikana a bezpečné chování na internetu.

Vysvětlil nejenom pojem kyberšikana, ale také vyprávěl o dalších případech porušování lidských práv prostřednictvím informačních a komunikačních technologií.

Žáci se tak mohli dozvědět, jak se mají ve virtuálním světě internetu chovat bezpečně, aby ochránili soukromí své i svých blízkých a kamarádů. Jak je velice důležité dodržovat daná pravidla a co všechno by se mohlo stát, pokud by je nedodržovali a chovali se neuváženě a lehkomyslně.
Pan poručík také nezapomněl doplnit, co by děti měly dělat, pokud by se do takové situace dostaly.

Na závěr žáci dostali dárek – reflexní tkaničky a informační letáček se základními pravidly bezpečného chování na internetu spolu s adresami a telefonními čísly, na které by se mohli obrátit v případě problémů.

Během celé preventivní přednášky se mohly děti dotazovat na věci, které se týkaly tohoto tématu, a přispívat svými zkušenostmi na internetu. Bylo zřejmé, že toto téma jim rozhodně není cizí a že je beseda velice zaujala.

Žáci 5. třídy